czwartek, 17 września 2015

Posted by Zaburzony Świat Krystiana |
Gdyby jedna z moich złotych rybek w akwarium przemówiła do mnie i chciała spełnić moje trzy życzenia, o co bym ją poprosił? Mam tylko jedno marzenie - wyjść z długów, które utrudniają mi życie codzienne, ale o to bym jej nie poprosił. Wiem, to tylko złota rybka, ale wstydziłbym się nawet przed nią prosić o cokolwiek gdy mam tak dużo... Złota rybka długo by czekałaby aż coś wymyślę.
- Słuchaj Krystian, jestem w połowie nad wodą, chcesz żebym się udusiła? - stara się mnie pośpieszyć.
- Wiesz rybko, mam tylko jedno życzenie. Mam już tak wiele, że jedyne o co mogę cię prosić to to abym tego nie stracił. Rybko jesteś?
Rybka pływa do góry brzuchem. Za długo zwlekałem z życzeniem, więc się udusiła. Co mi pozostało? Muszę sam zadbać o to by zatrzymać przy sobie to co już mam. Nikt za mnie tego nie zrobi.
Wiem, złote rybki nie mówią i nie spełniają życzeń. Mam ich sporo w swoim akwarium i jak dotąd żadna na mnie nawet nie spojrzała. Gdyby do Ciebie jednak przemówiła o co byś ją poprosił? Trzy życzenia to bardzo dużo. Mogą zmienić Twoje życie na lepsze ale niekoniecznie, Mogą okazać się destrukcyjne gdy będziesz zbyt chciwy. Pozostanie wtedy tylko złowić ją ponownie i zjeść na kolację. Ryby są ponoć bardzo zdrowe!
Reakcje:

2 komentarze:

  1. A ja bym prosiła taką rybkę o zdrowie i dużo sił, żeby przeżyć to co przeżyć trzeba - zresztą życzenie byłoby duże bo obejmowałoby i mnie i "moich" (do których też się zaliczasz :) ). No a jakby odmówiła współpracy, to rzeczywiście ryby są zdrowe ... i smaczne :D Buziaki, Magda

    OdpowiedzUsuń
  2. W jednej chwili zdziwienie, później uśmiech. A jakie moje życzenie? Chciałabym aby każdy z moich bliskich dostał po jedno życzenie.

    OdpowiedzUsuń