niedziela, 4 września 2016

Posted by Zaburzony Świat Krystiana |
Od kilku lat poza pracą barmana przyjmuję również zakłady bukmacherskie. Potrafię sprawnie obsługiwać system komputerowy do tego przeznaczony, ale za cholerę nikt nie jest mi w stanie wytłumaczyć co to jest spalony - być może dlatego, że nigdy tak na prawdę nie potrzebowałem tego wiedzieć :)Pojawiają się często pytania (że niby ekspert ze mnie) jaki wynik typuję na jakiś tam wielki mecz, który ma się odbyć danego dnia. Pytam wtedy "a kto gra?", biorą to za żart i dobrze chociaż ja nie żartuję :)

Kto przeciwko komu?

Reprezentacja Czech kontra Reprezentacji Mongolii? Ni cholery! Jak Mongoł kopnie Czecha to Mongoła się każe. Tak na prawdę to wszyscy są przeciwko.... piłce! To ją cały czas kopią i rzucają. Żeby nie było, że piłka taka samotna i opuszczona - na boisku w tracie 90 minutowego katowania jej jest dwóch bramkarzy, którzy ją łapią (bronią), głaskają a później... kopią ją mocniej niż wszyscy pozostali! Nie mów mi, że piłka to rzecz i nie czuje, bo nie masz na to dowodów - przecież rzeczy nie mówią, to skąd pewność?

Uwaga! Nie oszalałem, ani broń Boże nie znormalniałem!

Jestem po części taką piłką. Nie wiedzą jednak, że im mocniej mnie kopną tym ja wyżej wzlecę! :) To, że nie mam skrzydeł nie znaczy, że jestem mentalnym nielotem :)

Pozdrawiam wszystkich, którzy lubią kopać leżących! Piłka przed kopnięciem również tylko leży a później... unosi się w przestworzach :)

Reakcje:

2 komentarze:

 1. Unosi się w przestworzach a później... spada.
  http://u-ratujmysie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Żeby nie było aż tak nudno, mam do rozwiązania kilka zadanek z pogranicza matmy i geografii Polski. Rozruszajcie szare komórki ^^ Jeśli nie potraficie, to dajcie to do zrobienia swoim aspim.
  Zadanie 1. (łatwe)
  Badania statystyczne pokazują, że zespół Aspergera występuje u 1 osoby na 68, czyli u 1,47% populacji. Polska liczy 38 422 346 mieszkańców. Ilu (w przybliżeniu) aspergeryków (x=?) zamieszkuje Polskę?

  Zadanie 2. (trudniejsze)
  Obecna częstość występowania ZA (1:68) została uzyskana przy jednoczesnym zaobserwowaniu prawidłowości mówiącej, że ZA występuje 4 razy częściej u mężczyzn niż u kobiet. Wiele wskazuje na to, że wraz z poprawą diagnostyki kobiet, stosunek M:K z ZA będzie jak 1:1. Oblicz jak wpłynie to na oszacowanie częstości występowania ZA w populacji, po udoskonaleniu metod diagnostyki kobiet. Wskazówka: będzie 1:y (podać zaokrągloną do całkowitych wartość y). Wynik ten wyraź także w %.

  Zadanie 3. (podobne do 1, ale trzeba po drodze zrobić 2)
  Znając poprawioną (1:y - patrz zad. 2) częstość wystąpienia ZA w społeczeństwie, oszacuj ilu aspergeryków (z=?) zamieszkuje Polskę (38 422 346 mieszkańców).

  Zadanie 4.(trzeba trochę poszperać)
  Znając liczby Polaków-aspergeryków (x i z), znajdź polskie miasta, które mają liczby mieszkańców najbliższe x oraz z. Jakie to miasta?

  OdpowiedzUsuń