poniedziałek, 1 czerwca 2015

Posted by Zaburzony Świat Krystiana |
- Chcę nowego smartfona! Ma mieć ogromny wyświetlacz i super aparat! - Zażyczył sobie Marcin a rodzice spełnili jego życzenie. W końcu dzień dziecka jest tylko raz w roku, tak samo jak urodziny, gwiazdka, Mikołaj... Raz w roku! Rodzicom zabrakło kilkaset złotych do najnowszego modelu więc poszli do banku i pożyczyli brakującą kwotę.
- Chcę laptopa i lalkę. Wiesz, tą z reklamy, zmienia się jej wodą kolor włosów! Jest extra! - Rodzice cały wieczór przełączali z kanału na kanał by zobaczyć reklamę i lalkę jaką mają kupić. Udało się! Marysia dostanie lalkę. Na laptopa nie było ich stać. Córeczka wpadła w szał. Uspokoiła ją obietnica rodziców, że laptopa przyniesie jej Mikołaj w grudniu.
- Mamo, tato, jestem głodna, chcę jeść. - Rodzice małej Asi nie wiedzą co jej odpowiedzieć. Jej wychudzone ciało wymaga pożywienia by mieć siłę. Odkąd stracili pracę, pieniędzy ciągle brakuje. Do tego mama ciężko zachorowała i musi brać drogie leki. Dzisiaj jest jednak dzień dziecka. Asia dostała zielone jabłuszko, gorzką czekoladę i małego, białego misia. - Dziękuję! - Krzyknęła i podskoczyła z radości. - Nazwę go Szczęściarz. Będzie nad nami czuwał!
- Mamo, ja chcę żyć! - Ciało Marcela bezwładnie opada na szpitalne łóżko. Z każdym dniem czuje się coraz gorzej. Rak zaatakował niemal cały organizm. On nigdy nie dorośnie. Nigdy nie przestanie być dzieckiem. Chude ciało zamieni się w proch pozostawiając po sobie jedynie białe kości i łzy rodziców. Mama pogłaskała go po łysej główce. Powiedziała tylko "Kocham cię synku". To jego ostatni dzień dziecka i jedyne, niespełnione życzenie.
A Ty czego pragnąłeś będąc dzieckiem?
Reakcje:

5 komentarzy:

 1. Mi marzyła się chałka i szklanka mleka.
  I dom z dużą kuchnią...
  Dom w którym nikt na nikogo nie krzyczy...

  Popłakałam się...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak tak dobrze pomyślę, to chyba nie miałam dni dziecka. Kojarzę książki, czekoladę i pomarańcze na Gwiazdkę ale nie dzień dziecka. Smutne to co napisałeś bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałam mieć normalny dom, którego nigdy nie miałam...
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 4. Bóg obdarował Pana ogromnym darem i nawet choroba nie jest w stanie odebrać Panu ani krzty błogosławieństwa. Nie wstydzę się płakać przy Pana słowach. Ja w dniu dziecka, chciałam zawsze obdarować moich rodziców szczęściem, bo dzięki nim mogłam obchodzić to święto. W ich oczach zawsze będę dzieckiem, zawsze dawali mi więcej, niż sama chciałam brać, dawali mi miłość i tylko ją chciałam od nich ''brać''.

  Wiem, że ma pan inne zajęcia, ale gdy kiedyś będzie Pan ''latał'' po internecie, niech pan zajrzy do mnie. http://onlybyme7.blogspot.com To będzie zaszczyt.

  OdpowiedzUsuń