niedziela, 6 maja 2012

Posted by Unknown |
„Kiedy mówisz do Boga – modlisz się, kiedy Bóg mówi do ciebie – masz schizofrenię. 
Jeśli zmarły mówi do ciebie – jesteś spirytualistą, jeśli ty mówisz do zmarłego – jesteś schizofrenikiem.” (Thomas Szasz)

Natrafiłem na te słowa parę tygodni temu i zacząłem się zastanawiać nad swoim umysłem. Schizofrenia jest moją chorobą współistniejącą. Modlę się a Anioły modlą się ze mną na głos. Rozmawiam z Babcią, choć umarła pięć lat temu... Może nie jestem schizofrenikiem, może mam po prostu trzecie oko, zdolności paranormalne? Mam umysł ścisły, nie wierzę w to co się ze mną dzieje do czasu aż dziać się zacznie, a gdy skończę rozmowę z babcią, gdy zamilknął anioły, moja wiara upada i czuję się znowu schizofrenikiem i autystą jednocześnie. Lekarze mówią, że mam inny mózg od "zdrowego" społeczeństwa - czy może to oznaczać, że widzę więcej od innych? Że etykietka schizofrenika jest błędna? W głowie kłębią mi się pytania, na które odpowiedzi nigdy nie uzyskam. W cokolwiek bym nie wierzył, wiara wariata zawsze zostanie podważona... 

Reakcje:

3 komentarze:

  1. Po pierwsze nie ma takiego czegoś jak ''Trzecie oko", po drugie to że masz shizofrenie nie znaczy że nie pośadasz zdolnośći paranormalnych. Pamiętaj tylko że to niebezpieczna gra nigdy niewiesz od kogo pochodzą... czy od dobrej czy złej strony. Jeśli chcesz , się dowiedzieć czy są to prawdziwe zdolności paranormalne, a nie wytwór twego umysłu. To zobacz czy przyniosą owoce , a potem sprawdź czy te owoce są dobre, jak?tego już ci nie powiem.Pamiętaj bądź ostrożny.Ps: znajdź kierownika duchowego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Co do zdolności paranormalnych doświadczyłem ich w jakimś stopniu. Ale ja nie o tym. Tak naprawdę trudno jest odróżnić schizofrenię od...opętania. A takowe osoby również widywałem. Nie ma diabła? Niech osoba, która tak uważa wybierze się na Msze w której uczestniczą opętani. Osobiście myślałem że ucieknę, widziałem co robili szczególnie w czasie konsekracji. Nie było w tym udawania. Oczywiście nie twierdzę, że Ty jesteś opętany. Podaję przykład.

    OdpowiedzUsuń
  3. Byłem kilka razy u egzorcysty. Powiedział mi, że przez karty tarota otworzył się jakiś kanał i stąd są moje spotkania ze zmarłymi. Moja psychiatra współpracuje z egzorcystami. Ma doktorat, więc chyba wie co robi...

    OdpowiedzUsuń